Uzņēmums SIA Citrus Solutions topošajā Allažu sporta kompleksā un tā palīgtelpās ierīkojis ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēmu, publiskās izziņošanas sistēmu, kā arī apsardzes signalizācijas sistēmu. Ierīkošanas darbi tiek veikti saskaņā ar pērn noslēgto sadarbības līgumu ar sporta halles ģenerāluzņēmēju SIA Madonas būve.

Sporta hallē uzstādītās ugunsgrēka trauksmes un apsardzes sistēmas ierīkotas atbilstoši Latvijas un Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem, kā arī ir drošas, modernas un viegli ekspluatējamas.

Ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas, kā arī publiskās izziņošanas sistēmas nodrošinās savlaicīgu trauksmes izziņošanu un pareizu cilvēku evakuāciju iespējamās uguns izplatīšanās gadījumā.

„Savlaicīga ugunsgrēka izziņošana ir būtiska, ņemot vērā to, ka pēdējo gadu laikā gan Latvijas valsts, gan tuvāko kaimiņu valstu teritorijā izcēlušies vairāki ugunsgrēki, kuros cietuši no šādiem nelaimes gadījumiem vismazāk pasargātie iedzīvotāji – bērni un vecie cilvēki,” norāda SIA Citrus Solutions valdes priekšsēdētājs Rinalds Sproģis.

Savukārt apsardzes signalizācijas sistēma ierīkošana pasargās no nelikumīgas iekļūšanas sporta halles ēkā gan nakts laikā, gan brīvdienās, kad tur nebūs sastopami sporta halles darbinieki. Apsardzes signalizācijas pielietošana ir lētāka, ērtāka un lietderīgāka, nekā lielas sporta halles fiziska apsardze.

Plānots, ka Allažu pamatskolas sporta halle tiks atklāta šī gada 20.jūnijā. Jaunās zāles izmēri būs 20×40 metri, tā būs aprīkota ar sešiem basketbola groziem, volejbola tīklu, rokasbumbas laukumu, tablo, vingrošanas sienu, tribīnēm un citām sporta aprīkojumu.

Ugunsgrēka trauksmes un apsardzes sistēmas izveide Allažu pamatskolā ir jau ceturtais līdzīga veida projekts izglītības iestādēs, kurus realizējis SIA Citrus Solutions. 2007.gadā SIA Citrus Solutions projektējis un izbūvējis ugunsdrošības signalizācijas un izziņošanas sistēmu Saulkrastu vidusskolā, Ādažu novada pirmsskolas izglītības iestādē un Raiskuma sanatorijas internātpamatskolā.

2007.gadā raidījuma Kurp doties? ietvaros nozīmīgs projekts tika realizēts Zemgalē – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā -, kur skolas teritorijā ar divu studentu komandu palīdzību tika izveidota videonovēršanas sistēma.

Vairāk informācijas par drošības sistēmu risinājumiem varat apskatīt šeit.