Pirmajos vasaras mēnešos Rīgas rajonā darbu uzsāks jauna radiostacija, kuras raidītāju un antenu uzstādījis SIA Citrus Solutions. Radiostacija aptvers Mārupes pagastu, Jaunmārupi, Skulti, Mārupi, Tīraini, Babīti, Piņķus, visu Pārdaugavu un daļēji Rīgas centru.

Radio QBS skanēs dzīvajā ēterā, piedāvās jaunu mūziku un Mārupes pagastā notiekošā atspoguļošanu. Lai radio būtu pieejamāks visiem, tiks nodrošināta iespēja radio klausīties ne tikai FM viļņos, bet arī ar interneta starpniecību. Radio online režīmā varēs klausīties mājas lapā www.radioqbs.lv.

Jaunajai radiostacijai tehnisko nodrošinājumu – raidītāja un antenas projektēšanu un uzstādīšanu – nodrošinājis SIA Citrus Solutions, kas šobrīd veic bāzes stacijas uzstādīšanas darbus Jaunmārupes ūdenstornī. Jaunās bāzes stacijas uzstādīšanas darbi tiks pabeigti šī gada maija vidū, lai jūnija sākumā radio varētu sākt savu skanējumu FM viļņos. Tas ir galvenais tehniskais nodrošinājums, lai jaunā radiostacija varētu pieteikt veiksmīgu startu.

SIA Citrus Solutions vienmēr ir bijis un ir atvērts nodrošināt tehniskus risinājumus progresīvām idejām. Ideja par jauna informatīva kanāla izveidi Mārupes iedzīvotājiem mūs uzrunāja, jo jaunā radiostacija ir solis uz priekšu Latvijas mikrorajonu attīstībā,” norāda SIA Citrus Solutions valdes priekšsēdētājs Rinalds Sproģis.

Nacionālā radio un televīzijas padome pagājušā gada 24. maija sēdē uzklausīja konkursa dalībniekus apraides atļaujas saņemšanai radio programmas apraidei 97,3 MHz FM frekvencē Mārupes pagastā. Konkursa uzvarētāja uz minēto frekvenci, SIA QBS direktore Ieva Osemljaka stāsta, ka jaunās radiostacijas mērķauditorija būs jauni cilvēki un ģimenes ar bērniem, jo jaunajai radiostacijai netrūks aizraujošu raidījumu. Ieva Osemljaka jaunās radiostacijas ētera formātu raksturo kā muzikāli informatīvu, izglītojošu un izklaidējošu, tāpēc jo īpaši piemērotu šai mērķauditorijai.

Latvijā gada laikā darbu uzsāk vidēji trīs jaunas radio stacijas, bet tajā pat laikā Rīgā ir pietiekami daudz radiostaciju, no kurām iedzīvotājiem ir iespējams izvēlēties un klausīties sev tīkamāko. Pēc mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras TNS Latvia datiem mūsu valsts iedzīvotāji ir aktīvi radio klausītāji – 2008.gada ziemā Latvijā kopumā vismaz reizi nedēļā radio ir klausījušies vidēji 76% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 12 līdz 74 gadiem, bet vismaz reizi dienā radio klausījušies 59% iedzīvotāju.