Tā kā apsardzes darbinieka uzmanības noturība ir īslaicīga, uzņēmumiem tiek piedāvāta inteliģentā videonovērošana. Mūsdienīgu videonovērošanas kameru analītika ne tikai ieraksta notiekošo, bet arī pēc uzstādītiem kritērijiem atpazīst bīstamās situācijas un ziņo par tām apsardzes dienestam. Uzņēmumi pāriet uz attālināto kontroli – optimizējot apsardzes resursus, tiek izmantota inteliģentā videonovērošana, kas pati nosūta trauksmes ziņojumu operatoram par bīstamo situāciju.
Drošības sistēmu ražotājs Bosch informē, ka vidēji mēnesī Eiropā tiek uzstādītas 500 jaunas sistēmas ar inteliģentās videonovērošanas iespējām – un pašlaik tās pieejamas ikvienam uzņēmumam arī Latvijā.

SIA Citrus Solutions piedāvāto inteliģentās videonovērošanas risinājumu funkcijas ir ļoti plašas – iespējams fiksēt un saņemt trauksmi ne vien par atstātu somu vai pazudušu priekšmetu, bet arī par objektu pārvietošanās virzienu, aizdomīgu mīņāšanos, trauksmes zonu šķērsošanu un uzdot krāsu uzdevumus. Līdz ar to videonovērošanas sistēmas ir ne tikai faktu konstatēšanas rīks, bet arī preventīvs pasākums noziegumu veikšanai, lai apsardzes darbinieki varētu operatīvi reaģēt uz pārkāpumu un novērst nozieguma veikšanu.

„Inteliģentā videonovērošana ir uzņēmumu iespēja optimizēt savus drošības resursus un celt to efektivitāti, vienlaikus izmantojot šīs sistēmas ne tikai drošības, bet arī biznesa mērķiem. Inteliģentās videonovērošanas risinājumi spēj arī analizēt klientu kustības trajektoriju, veikt cilvēku skaitīšanu un noteikt izveidojušās rindas pie kases. Līdz ar to uzņēmuma ieguvums ir ne tikai drošība, bet arī samazinātas izmaksas par drošību un informācija biznesa attīstībai,” skaidro SIA Citrus Solutions izpilddirektors Miks Stūrītis.

SIA Citrus Solutions ir SIA Lattelecom grupas uzņēmums, kurš projektē, izbūvē un uztur inteliģentus inženiertehniskos risinājumus biznesa klientiem automatizācijas, drošības sistēmu un telekomunikāciju infrastruktūras jomās.