11.martā konferencē “Lattelecom diena 2010″ SIA Citrus Solutions sniedza prezentāciju par uzņēmumu iespējām samazināt energoresursu izmaksas.
Pašreizējā situācija pasaules un Latvijas ekonomikā liek ikvienam cilvēkam un ikvienam uzņēmumam aizdomāties par resursu taupīšanas nozīmi – no vienas puses aktualizējas jautājums par mūsu ieradumu maiņu, lai novērstu negatīvas klimata un vides izmaiņas, bet no otras puses taupīt liek finansiālā situācija.

Daudzi šodien ar energoefektivitātes risinājumiem saprot tikai siltinātas māju ārsienas vai jaunus logus, taču uzņēmumiem vienlīdz noderīgi ir energoefektīvie automātikas risinājumi, kas nodrošina dažādu tehnoloģiju darbības, kontroles un vadības efektivitāti.

Energoefektivitātes un automatizācijas risinājumi var palīdzēt ietaupīt ikvienam uzņēmumam – gan biroju ēkām un lielveikaliem, gan ražotnēm un industriāliem objektiem. Sabiedriskās ēkās ir iespējams optimizēt apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un apgaismojuma sistēmas, kopumā ietaupot līdz 30% energoresursu. Turklāt ēkas klimats tiek uzturēts noteiktu parametru robežās un informācija par procesu darbību ir viegli pārskatāma. Savukārt ražotnēm automātika palīdz kontrolēt un ietaupīt jebkura veida resursus – darbaspēku, izejvielas un līdz 20% energoresursu, vienlaikus arī būtiski nodrošinot vienkāršu procesu uzraudzību un kvalitātes kontroli.

Būtiski, ka, veicot energoauditu, ir precīzi aprēķināms atmaksāšanās periods – kad uzņēmumam atmaksāsies inženiertehnisko risinājumu ieviešana energoresursu patēriņa samazināšanai.

SIA Citrus Solutions prezentācijā skaidrojām, kas ir energoefektivitāte, kā arī kādus ieguvumus varam gūt no ēku un industriālās automātikas risinājumiem. Balstoties uz konkrētiem piemēriem no mūsu pieredzes, parādīsim, cik un kā iespējams ietaupīt.

Ar uzskatāmu demonstrāciju arī pārbaudījām, kas tad īsti ir efektīvāks resursu izmantotājs – cilvēks vai automātika, šoreiz par resursu piemēru izmantojot konfektes. To vietā var būt arī ražošanas izejvielas, siltums, ūdens, gaisma vai jebkura veida energoresursi, kuru patēriņu iespējams izmērīt, optimizēt un ietaupīt!