Drošības sistēmu uzlabojumu komplekss, kas ieviests degvielas uzpildes staciju (DUS) tīklā Latvija Statoil, ļāvis zagļu radītos zaudējumus uzņēmumam pērn samazināt par 50%, biznesa portālu Nozare.lv informēja SIA Latvija Statoil.
Drošības sistēmu uzlabojumos pēdējos gados uzņēmums kopumā investējis ap 200 000 latu, un, pateicoties uzlabojumiem, esot aizturētas arī vairākas personas, kas jau ilgstoši zagušas degvielu arī citos degvielas mazumtirdzniecības tīklos, kā arī sniegta palīdzība drošību sargājošajām instancēm ar SIA Latvija Statoil nesaistītu noziegumu šķetināšanā.

Uzņēmumā skaidro, ka pasākumu kompleksa ieviešana pabeigta pagājušā gada nogalē, bet sākta jau 2009.gadā, kad, salīdzinot ar 2008.gadu, zādzību radītos zaudējumus izdevās samazināt pat par 70%. Īstenota virkne dažādu drošības uzlabojumu gan DUS veikalā, gan teritorijā. Taču lielākā efektivitāte zagļu apkarošanā esot jaunajām video ierakstu sistēmām un kamerām, kas uzstādītas visās 62 SIA Latvija Statoil piederošajās DUS.

Inovatīvās tehnoloģijas ļaujot atklāt nelikumīgas darbības, kvalitatīvi fiksējot nozīmīgos datus, – labi saskatāmi automašīnu numuri un cita būtiskākā informācija. Sistēma esot piemērota darbam jebkurā diennakts laikā un laika apstākļos, nodrošinot kvalitatīvu attēlu arī diennakts tumšajā laikā. Video attēla kvalitāti un uzticamību atzinīgi novērtē arī tiesībsargājošās iestādes.

SIA Latvija Statoil Drošības departamenta vadītājs Viesturs Astičs uzsver, ka savulaik uzņēmuma virzienā izskanējuši pārmetumi par to, ka laikā, kad policijas resursi ir ierobežoti un nepieciešami nopietnu lietu risināšanā, tiek ierosināta lieta arī par katru sīkāko SIA Latvija Statoil DUS veikto zādzību, tomēr arī tagad bez ievērības netiekot atstāta neviena zādzība.

“Pašreiz ar lepnumu varu arī teikt, ka esam palīdzējuši klientiem un tiesībsargājošām iestādēm, izsniedzot jau simtiem video ierakstu ar mums nesaistītu lietu izmeklēšanām,” sacīja Astičs.

Video novērošanas sistēmu uzstādīšanu un uzturēšanu veica Latvijas uzņēmums SIA Citrus Solutions – sertificēts Bosch tehnoloģiju pārstāvis, kas pirmais Latvijā realizēja šāda veida drošības sistēmu projektu tik vērienīgā apjomā.

SIA Latvija Statoil ir viens no Latvijā lielākajiem degvielas mazumtirgotājiem.

Avots: Nozare.lv

Vairāk informācijas par drošības sistēmu risinājumiem varat apskatīt šeit.