Ievads. Trīs svarīgākie fakti par Jūsu pārstāvēto uzņēmumu?

  1. SIA Citrus Solutions ir SIA Lattelecom grupas uzņēmums.

  2. Uzņēmumā strādā ap 300 darbinieki.

  3. SIA Citrus Solutions specialitāte ir dažāda veida inženiersistēmu projektēšana un būvniecība – sākot no telekomunikāciju tīkliem, ēku automatizāciju un beidzot ar vēdināšanas un kondicionēšanas sistēmām.

- Kāpēc Jūs strādājat šajā uzņēmumā/nozarē?

Man patīk, ja ir iespēja attīstīt kaut ko jaunu un darbs nav vienveidīgs. SIA Citrus Solutions ir lieliska vieta, kur īstenot jaunas un ambiciozas idejas, turklāt nav divu vienādu projektu.

- Kas Jūs iepriecina un kas Jūs apbēdina, kad raugāties uz Jūsu pārstāvēto nozari un Latvijas valsti kopumā?

Apbēdina tas, ka no Latvijas aizbrauc cilvēki un tirgus paliek arvien mazāks – mazāk uzņēmīgu un zinošu darbinieku, attiecīgi vēl mazāk degvielas mūsu mazlitrāžas ekonomikai. Ražošanā vai pakalpojumos tas bieži nozīmē arī lielākas barjeras iekļūšanai eksporta tirgos, jo ir mazāk iespēju dabiski audzēt apjomus tepat Latvijā, lai pēc tam pārorientētos uz lielapjoma tirgiem ārpus mūsu valsts.

Latvijā neesam mazs uzņēmums un spējam īstenot lielus projektus, savukārt, piemēram, Tuvo Austrumu reģionā datu centru būvniecībā esam trešā līmeņa apakšuzņēmējs.

Priecē, ka Latvijā rodas jaunas idejas un ir uzņēmīgi cilvēki, kuri tās spēj realizēt jomās, kurās manis minētās barjeras neeksistē. Kā veiksmīgus piemērus var minēt Ask.fm, infogr.am, Air dog. Ir cerības, ka beidzot briest arī kāds Latvijas Nokia stāsts.

Visu interviju varat aplūkot šeit.